Nakurwiamy w erpegi

Ogłoszenie


#1 2014-11-12 16:59:37

 Yaren

Administrator

Skąd: inąd
Zarejestrowany: 2014-08-27
Posty: 60
Punktów :   -2 

Zimowe sesje

Wiem, wiem - do ferii jeszcze ponad trzy miesiące, ale to, co planuję wymaga sporo przygotowania. Do rzeczy.

1. Sesja Horroru: tak, było, ale chciałbym zrobić jeszcze raz, lepiej, straszniej i bardziej klimatycznie. Ofc. na innym scenariuszu i w innych realiach (chociaż gdzieś w głowie siedzi mi pomysł na prequel ostatniej sesji). Tym razem zabieram się do pisania scenariusza z nową wiedzą, nowymi umiejętnościami i większym zaangażowaniem. Rzecz jasna sesja będzie całonocna, dokładny termin do uzgodnienia. Wstępnie kto byłby chętny? Liczę tutaj na odzew Bartka, Łyczka, albo i nawet Szymona, jeżeli czuje się na siłach, żeby spiąć w sobie całą moc odgrywania i zagrać :P

2. Kampania Warhammera: jedynie na ferie i góra jakieś sześć sesji, tak myślę. To w sumie zależy od tego, co będzie z "Kiedy Rozum Śpi" Szymona. Tutaj też się przykładam do scenariusza i generalnie plan działania jest taki:

  • Ja ogarniam dokładny szkic scenariusza, motyw przewdoni i klimat. Piszę wstęp i podsyłam go Wam, a dogadujecie się w kwestii kto kim gra i na podstawie moich wytycznych robicie KP. Od tej pory macie czas na zastanowienie się, jak się poznaliście, jak długo się znacie etc.
  • Następnie ja, na podstawie mechanicznego opisu Waszych postaci, dokładam wydarzenia do scenariusza tak, żeby nie było jakiś failów w postaci "nikt nie umie czytać, a na stole list do main questa".
  • Następnie Wy zaczynacie pracować nad formularzami ( i najlepiej charkami do tego), a ja nadal pracuję nad wypełnieniem scenariusza. Kiedy skończycie charki i formularze i mi je wyślecie, ja dokładam do scenariusza to, co może być powiązane z Wami.
  • No i koniec końców, jak tylko ferie się zaczynają, możemy zaczynać grać.

Trzy miesiące to jest tyle czasu, że każdy namyśli się kim gra, napisze formularz, charkę, a ja dopracuję scenariusz i inne soundtracki.

3. TURNIEJ NA SWORDY:
skoro i mi i Wam spodobała się napierdalanka na piankowe miecze, to może by tak zorganizować w ferie jakiś szybki turniej w jakimś miejscu, gdzie nie ma ludzi i ponapieprzać się na punkty? xd


"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

Offline

 

#2 2014-11-12 17:04:33

Kageno

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-05
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zimowe sesje

Ja piszę się na horror. Jestem ciekawy jak to wyjdzie Ci tym razem :3 Co do młotka to oczywiście zastanowię się nad postacią i jak najszybciej dam znać co i jak. Pozostaje ostatnia kwestia a mianowicie KZŚ który będę prowadził. W zamyśle mam 1-3 sesji więc tego na pewno nie będzie dużo.

Offline

 

#3 2014-11-12 17:30:08

 Yaren

Administrator

Skąd: inąd
Zarejestrowany: 2014-08-27
Posty: 60
Punktów :   -2 

Re: Zimowe sesje

Ostatnio było dobrze, z tego co wiem, pomijając narzekanie Łyczka, który narzeka, że to był horror. A przecież taki był zamysł, żeby się bać xd Tym razem będzie lepiej. I skoro się piszesz, to spoko :P

Nie musi być "jak najszybciej" bo macie 3 miesiące - zastanów się dokładnie i daj znać.

KRŚ jak już i chujowy skrót. xD Ale spoko, jak mówiłem - piszę się. Tylko nadal liczę na sesję testową w następny weekend


"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

Offline

 

#4 2014-11-12 18:06:15

Hashi

Moderator

Zarejestrowany: 2014-08-31
Posty: 34
Punktów :   

Re: Zimowe sesje

Z chęcią piszę się na horror. No o ile popiszesz się kreatywnością i nie wyślesz nas znowu do psychiatryka. Miło widziana także zmiana czasów bądź realiów co by nie popadać w rutynę. Mamy dużo czasu na wymyślenie postaci do Warhammera, więc może wpadnie mi coś do głowy, a jak nie to i tak mam sporo niewykorzystanych konceptów. No ale tym razem się pohamuję i nie zrobię niziołka żebyście nadmiernie nie narzekali. Może krasnolud, a co powiecie na kampanie krasnoludów, bo ostatnia nie doszła do skutku, a pomysł był ciekawy.


“A wizard is never late, nor is he early, he arrives precisely when he means to.”

Offline

 

#5 2014-11-12 21:13:42

 Yaren

Administrator

Skąd: inąd
Zarejestrowany: 2014-08-27
Posty: 60
Punktów :   -2 

Re: Zimowe sesje

W kwestii czasu akcji w horrorze możecie zdecydować, ale chciałbym wiedzieć możliwie jak najwcześniej, bo będzie to wymagało ode mnie przestudiowania kawałka Wikipedii, żeby wszystko zgrać. No i charki chciałbym najpóźniej na dwa tygodnie przed feriami, bo tu akurat fakty życia Waszych postaci odgrywają sporą rolę.

A o tym, kim w Warmłotku gracie, dogadajcie się między sobą.


"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

Offline

 

#6 2014-11-14 14:56:47

Hashi

Moderator

Zarejestrowany: 2014-08-31
Posty: 34
Punktów :   

Re: Zimowe sesje

Btw. ta kampania co zamierzasz nam poprowadzić w ferie to koniecznie Warhammer, czy mógłbyś poprowadzić coś innego?

Na turniej szermierczy przy użyciu gąbkowych mieczy oczywiście się piszę. Tylko zróbcie coś z nimi żeby spełniały przynajmniej podstawowe przepisy bezpieczeństwa, bo póki co równie dobrze możemy się bić drewnianymi kijami (nie żebym miał coś przeciwko napierdalaniu się drewnianymi kijami).


“A wizard is never late, nor is he early, he arrives precisely when he means to.”

Offline

 

#7 2014-11-14 15:14:03

 Yaren

Administrator

Skąd: inąd
Zarejestrowany: 2014-08-27
Posty: 60
Punktów :   -2 

Re: Zimowe sesje

Jeżeli chcecie, to mogę poprowadzić inny system. Nawet coś, w co jeszcze nie graliśmy, tylko musiałbym ogarnąć, ale czasu jest sporo.

Miecze się naprawi i być może jeszcze więcej oręża dorobi.


"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

Offline

 

#8 2014-11-14 15:18:08

Hashi

Moderator

Zarejestrowany: 2014-08-31
Posty: 34
Punktów :   

Re: Zimowe sesje

Nawiązuję do tego innego systemu bo w Neuro prawdę mówiąc praktycznie nie graliśmy, a system godny uwagi, ale jak wolicie Warhammera to oczywiście nie mam nic przeciwko.


“A wizard is never late, nor is he early, he arrives precisely when he means to.”

Offline

 

#9 2014-11-14 15:34:29

 Yaren

Administrator

Skąd: inąd
Zarejestrowany: 2014-08-27
Posty: 60
Punktów :   -2 

Re: Zimowe sesje

Hm, ja myślałem raczej o Cthulhu, w które zawsze chciałem zagrać, albo o Wampirze. Ale jak się uprzecie to i Neuro poprowadzę.


"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

Offline

 

#10 2014-11-14 21:16:07

Hashi

Moderator

Zarejestrowany: 2014-08-31
Posty: 34
Punktów :   

Re: Zimowe sesje

Jak zagramy coś z trochę cięższym klimatem niż Młotek to w twoim wykonaniu skończy się na pseudogrozie, a prowadzisz w ferie sesje horroru, więc niektórzy będę już tym rzygać.


“A wizard is never late, nor is he early, he arrives precisely when he means to.”

Offline

 

#11 2014-11-14 21:50:41

 Yaren

Administrator

Skąd: inąd
Zarejestrowany: 2014-08-27
Posty: 60
Punktów :   -2 

Re: Zimowe sesje

Trochę racji masz. No to Neuro.


"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

Offline

 

#12 2014-11-15 01:19:30

Hashi

Moderator

Zarejestrowany: 2014-08-31
Posty: 34
Punktów :   

Re: Zimowe sesje

Proponuje głosowanie, bo ja to ja. Oni to oni, a ty to już swoją drogą. Może się uprą na fantasy. Nie wiem czy jest sens głosowania na forum ale możesz ich zapytać o preferencje grania względem tego co w ogóle możesz prowadzić.

Napisz co w ogóle możesz bez narzekania poprowadzić (czyt. co będzie ci się przyjemnie prowadzić i nie będziesz miał większych problemów z napisaniem kampanii)i zrobimy głosowanie, podobnie jak ostatnio. To znaczy każdy sporządzi listę z systemami RPG (wybranymi przez ciebie) na odpowiednich pozycjach, przy czym punkty będą liczone odwrotnie do kolejności wymienionych gier. Następnie suma punktów przypadająca na dany system przez wszystkich (graczy i MG) zostanie porównana z pozostałymi pozycjami. Tłumaczyć chyba nie muszę bo wszystko jest proste.

Załatw to między nimi jakoś a mi podaj gry to ci w poście napiszę jak ja się zapatruję na poszczególne systemy RPG.


“A wizard is never late, nor is he early, he arrives precisely when he means to.”

Offline

 
Wszystkie posty:

Wszystkie tematy:

Wszyscy użytkownicy:


Legenda: Administratorzy, Moderatorzy, Terror Analny, Michasie, Użytkownicy
Ostatnio dołączył do nas:

Użytkownicy online:

Goście online:


Kto jest online?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gt.pun.pl www.nokia5200.pun.pl www.vampires-resurrection.pun.pl www.kareena.pun.pl www.power-league.pun.pl